Menu Zamknij

Jaki gatunek drewna jest najlepszy?

Drewno to od wieków materiał nie do zastąpienia. Ma mnóstwo zalet takich jak między innymi jego duża dostępność trwałość, uniwersalność i łatwość obróbki. Nawet surowe drewno nadaje pomieszczeniu niesamowitego, niepowtarzalnego charakteru. Jednak na rynku dostępne jest wiele gatunków drewna, z którego mogą zostać wykonane chociażby nasze meble. Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje?

Pierwszy podział drzew to ten znany każdemu już od najmłodszych lat – na te liściaste oraz iglaste. Jak się okazuje drewno pochodzące z drzew iglastych jest nieco bardziej miękkie niż to z liściastych, ale za to mniej podatne na grzyby i szkodniki. Zaletą drewna z drzew liściastych jest duża odporność na odkształcenia i ścieranie.

Kolejny podział to ten na drzewa pochodzące z naszego kraju i egzotyczne. Drewno dostępne u polskich producentów na pewno wyróżnia się dobrą dostępnością i zdecydowanie przystępniejszą ceną. Na drzewa sprowadzane z zagranicy będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Cena oczywiście będzie większa, ale za to możemy wybierać w szerokiej kolorystyce.