Menu Zamknij

Jak dobrać meble do drewnianej podłogi?

Drewniane parkiety, panele imitujące drewno – to podłogi, na które dziś większość z nas stawia przy projektowaniu swojego mieszkania. Drewno jest przygotowywane na różnorakie sposoby, istnieją setki rodzajów i kolorów do wyboru. Przy każdym wyborze obowiązują nas jednak pewne zasady dobierania mebli. Dowiedz się jak urządzić pomieszczenie z drewnianą podłogą.

Drewno + drewno

Monochromatyczne połączenia to w ostatnim czasie hit nie tylko w kwestii ubioru, ale również designu pomieszczeń. Nie należy się bać tej kombinacji. Jeżeli odpowiednio dobierzemy rodzaj i kolor drewna – z pewnością otrzymamy niesamowity efekt. Pamiętaj aby odcień drewna, z którego będzie podłoga i meble był w tym samym odcieniu. Do ciemnej podłogi – dobierz ciemne meble, do jasnej – jasne. Pamiętaj aby ułożenie drewna było podobne. Jeżeli podłoga będzie ułożona w nietypowy kształt (np. jodły francuskiej, pod kątem 45 stopni) to meble powinny mieć już jak najmniej ozdobników. W innym wypadku powstanie chaos.

Kontrasty

Jeżeli monochromatyczne połączenia nie do końca do ciebie przemawiają, idealną propozycją będzie kontrastowy dobór mebli. Marzysz o skandynawskim stylu? Połączenie jasnego drewna i bieli czy szarości sprawdzi się idealnie! A może wolisz bardziej nowoczesne pomieszczenia? W tym wypadku również sprawdzi się szarość, ale w połączeniu z kremową bielą, czernią, beżem i brązem.