Menu Zamknij

Ekologia w drewnianych meblach

Na całe szczęście wśród ludzi coraz bardziej wzrasta świadomość na temat zagrożeń dla środowiska. Wielu z nas segreguje śmieci, oszczędza wodę, prąd czy eliminuje ze swojego życia niepotrzebne plastiki. Dbać o naszą planetę możemy na setki sposobów. Nie inaczej jest w przypadku wyboru mebli. Te wykonane z drewna są niezwykle ekologicznym wyborem.

Drewno to surowiec naturalny, który pochodzi ze źródeł odnawialnych. W żaden sposób nie zagraża środowisku, bo sam pochodzi z natury. Jednak również przy wyborze drewnianych mebli należy być uważnym. Zdecydowanie lepiej będzie wybrać meble stworzone w Polsce, z drzew rosnących w naszym kraju. Transport drewna do Polski to kolejny sposób na rozprzestrzenianie się emisji CO2. Nieznane nam źródło może oznaczać też nieodpowiednie sposoby pozyskiwania drewna.

Kolejnym argumentem przemawiającym za ekologią drewnianych mebli jest ich niezwykła trwałość. Drewno to materiał, który przy odpowiedniej konserwacji będzie mógł służyć nam przez kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat. Jednak nawet, gdy czas drewnianego mebla się skończy, może zostać on łatwo przetworzony i nie będzie w żaden sposób zagrażał środowisku.