Menu Zamknij

Meble w kuchni – mat czy połysk?

Kiedy projektujemy wygląd wnętrz naszego domu czy mieszkania, musimy mieć świadomość, że tworzymy właśnie przestrzeń, w której będziemy przebywać na co dzień.

W związku z tym musimy dobrać takie meble, kolory i dodatki, które będą sprawiały, że nasze samopoczucie będzie jeszcze lepsze z każdym przyjściem do domu. Skrupulatnie powinniśmy dobierać meble i dbać o szczegóły, aby stworzyć wnętrze w naszym wymarzonym stylu.

Kuchnia to bez wątpienia jedno z trudniejszych pomieszczeń do zaprojektowania.

Chcemy aby była w naszym stylu, piękna – abyśmy chcieli spędzać w niej czas, ale jednocześnie musi być jak najbardziej funkcjonalna. Jednym z pytań, które musimy zadać sobie przy wyborze mebli kuchennych jest co wybrać? Mat czy połysk?

Musimy być świadomi, że każde z tych dwóch rozwiązań ma swoje wady i zalety. Do niedawna często można było spotkać się z opinią, że na matowych meblach mniej będzie widać codzienne zabrudzenia i kurz. To jednak mija się z prawdą. Zarówno matowe jak i połyskujące meble będą wymagały od nas takiej samej ilości czyszczenia.

Dobór mebli powinien zależeć między innymi od metrażu pomieszczenia. Matowe meble mogą być nieco przytłaczające dla mniejszej kuchni, za to świetnie sprawdzą się w większych pomieszczeniach.