Menu Zamknij

Jakie schody wybrać?

Pasujące do podłogi, czy może bardziej kontrastujące?
Takie pytania zadaje sobie wielu przyszłych posiadaczy schodów. Czy są jakieś zasady, którymi należy się kierować?
Zbyt dużo barw może spowodować chaos. Jeśli już zdecydujemy się na kontrast podłoga – schody dobrze by schody współgrały np. z innymi elementami wnętrza czyli drzwiami, oknami.

Przy schodach i podłodze w jednym kolorze ważną rzeczą jest użycie tego samego materiału w obu przepadkach wtedy schody są idealnym dopełnieniem wnętrza. Jeżeli będzie to jedynie efekt podobieństwa, wnętrze będzie sprawiało wrażenie niedbałego.
Co do kolorów to pamiętajmy, że ciemne schody i podłoga fajnie prezentują się w większych pomieszczeniach, gdyż ciemne barwy zmniejszają optycznie wnętrze.
Na ciemnym również bardziej widać kurz co jest niestety uciążliwe. Oczywiście osadza się on również na jasnych w tym samym czasie tylko nie widzimy go już na drugi dzień po sprzątaniu.

Duże znaczenie ma również styl wnętrza. Przy nowoczesnym można postawić praktycznie na wszystko, co efektowne i geometryczne. Wtedy schody dominują, a reszta schodzi na drugi plan. Schody we wnętrzu klasycznym stanowią dopełnienie aranżacji i wybierane są zazwyczaj w ciemnych kolorach.