Menu Zamknij

Jakie kolory pasują do drewnianych mebli?

Kiedy w naszym mieszkaniu stawiamy na drewniane meble, kolejnym etapem będzie dobór odpowiedniej kolorystyki pozostałych elementów. Musimy zdecydować jakie kolory będą pasowały do drewna. Jak dobrać kolor ścian i dodatków do drewnianych mebli?

Biel to zawsze dobry wybór

Białe ściany w połączeniu z jasnym drewnem stworzą niezwykle przytulny, skandynawski klimat. To połączenie, które sprawdzi się zawsze i nigdy nie zawiedzie. W takich połączeniach swoje miejsce znajdzie mnóstwo roślinności, a charakteru możemy dodać przez dodatki w różnych kolorach.

Również w połączeniu z ciemniejszym drewnem możemy stworzyć ciekawe pomieszczenie. Ta para zdecydowanie lepiej sprawdzi się w pokojach w nowoczesnym stylu. Dodatki w stonowanych kolorach stworzą niezwykle modernistyczny charakter.

Elegancka czerń

Kolor czarny w połączeniu z drewnem to zdecydowanie para dla pomieszczeń w stylu glamour. Dodatki w kolorze złotym lub srebrnym będą stwarzały atmosferę elegancji i szyku w danym pokoju. Również w takim pomieszczeniu możemy zaszaleć z kolorami, ale w ciemniejszych odcieniach np. butelkowa zieleń lub krwista czerwień.