Menu Zamknij

Jak odnowić schody drewniane?

Schody drewniane mogą być przepiękną ozdobą dla twojego domu. Jednak gdy mają już swoje lata, mogą wyglądać na nieco zniszczone czy zabrudzone. Są jednak łatwe sposoby na to, aby sprawić, że stare, drewniane schody znów będą wyglądały jak nowe. Jak odnowić schody drewniane?

W pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie obejrzeć schody. Wszelkie powstałe dziury czy szpary powinniśmy wypełnić kitem do drewna. Jest to masa, która po wyschnięciu twardnieje. Następnie dokładnie szlifujemy schody. Cała ich powierzchnia powinna być gładka. Jeżeli schody drewniane skrzypią to znak, że konieczne może być dokręcenie pewnych elementów. Następnie konieczne będzie użycie specjalnego lakieru do drewnianych schodów. Zregeneruje on powierzchnie schodów i sprawi, że będą wyglądały jak nowe. Dla lepszego efektu najlepiej jest nałożyć 3 warstwy produktu.

Schody możemy dodatkowo zabezpieczyć specjalnym olejem. Sprawia on, że schody są bardziej odporne na między innymi wysokie czy niskie temperatury lub wilgoć. Na koniec możemy pomalować schody na wymarzony kolor. Najlepiej jest skorzystać ze specjalnych farb zaprojektowanych właśnie do drewna.

schody drewniane w domu