Menu Zamknij

Jak czyścić drewniane schody – w domu i na zewnątrz

Schody drewniane ze względu na swój materiał muszą być zdecydowanie częściej pielęgnowane. Każde drewno, z którego wykonuje się schody jest wcześniej odpowiednio przygotowywane przez specjalistów. Dzięki temu jest odporne na warunki atmosferyczne i wszystko co może je czekać w domu pełnym energii. Nie oznacza to jednak, że nie musimy o nie dbać.

Na rynku istnieje wiele preparatów nabłyszczających, pogłębiających barwę, matujących, uwydatniających naturalną strukturę i rysunek czy przyciemniających. Z wszelakich środków należy korzystać zgodnie z zaleceniami producenta. Czyszcząc drewno nie używajmy ostrych przedmiotów, które mogłyby je porysować. Na początku za pomocą odkurzacza lub miotły oraz mopa wyczyśćmy schody z widocznych zanieczyszczeń takich jak np. kurz. Następnie dokładnie umyj je delikatną szmatką za pomocą specjalnego preparatu do drewna.

Do wyczyszczenia drewnianych schodów wewnętrznych możesz wykorzystać myjkę ciśnieniową lub szczotkę, ciepłą wodę oraz preparat do czyszczenia drewna.