Menu Zamknij

Drewniane drzwi w mieszkaniu, a kolor ścian

Drewniane drzwi, które wybieramy do swojego mieszkania mogą wyglądać w przeróżny sposób. Na rynku dostępne są w przeróżnych kolorach i kształtach. Jak dobrać kolor ścian do drewnianych drzwi?

Drzwi drewniane mogą występować w niemal całej palecie barw. Jednak najczęściej wybierane są te tradycyjne – w kolorze jasnego drewna, ciemnego drewna lub po prostu białe. Każde z nich wpasują się w inną kolorystykę i rodzaj wystroju.

Drzwi w kolorze jasnego drewna to świetny wybór do pomieszczeń w skandynawskim stylu. Nadają pomieszczeniu przytulny charakter i dopasują się do ścian w odcieniach białego czy szarego.

Ciemne drewno na drzwiach to wybór dla domu w stylu nowoczesnym. Również wpasują się w ściany w kolorze białym, ale również w ciemne barwy takie jak fiolety czy zielenie.

Białe drzwi to zdecydowanie wybór uniwersalny. Tutaj dopasowanie do koloru ścian powinno być sugerowane przede wszystkim kształtem drzwi. Kolor biały sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych jak i bardziej ciepłych i przytulnych.